Obchodní podmínky
Obchodní Podmínky

 1. Základní ustanovení
  Tento nákupní řád je závazným ustanovením a shrnuje vzájemný obchodní vztah, podmínky, pravidla, práva a povinnosti mezi vámi jakožto nakupujícím zákazníkem (dále jen kupující) a provozovatelem internetového obchodu syrarna-samek.cz (dále jen prodávající). Provozovatelem internetového obchodu je firma DELIAKAAS s.r.o - sýry a delikatesy, RYBNÁ 716/24, Praha 1, 110 00, IČ 05090440, . Kupující učiněním závazné objednávky stvrzuje, že akceptuje Obchodní podmínky pro dodávku zboží vyhlášené prodávajícím.

  II. Objednání zboží a uzavření smlouvy
  Podmínkou pro naplnění platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých předepsaných údajů a náležitostí uvedených v objednávkovém formuláři. Pro objednávku jsou vyžadovány pouze informace nezbytně nutné ke spolehlivému doručení zboží (tedy jméno resp. jméno firmy, adresa, telefon a e-mail).
  Objednávku může učinit Kupující přímo v internetovém obchodě, emailem, SMS zprávou nebo telefonicky na kontaktním čísle prodávajícího. Po zadání objednávky do objednávkového systému (poté, co kupující dostane e-mailem potvrzení své objednávky) je objednávka na základě platných právních norem považovaná za uzavřenou kupní smlouvu a tedy za objednávku závaznou.
  Prodávající si vyhrazuje právo na vyřizování objednávek v jeho vyhrazeném čase a to: od PONDĚLÍ do PÁTKU v době od 9:00 do 17:00. Pokud vaše objednávka k nám dorazí mimo vyhrazený čas, bude zařazena k vyřízení v následujícím vyhrazeném čase. Prodávající si vyhrazuje právo na zasílání objednávek jím zvoleným dopravcem, pokud není domluven s kupujícím na jiné přepravě, osobním odběru, popřípadě jinak. Přeprava zboží probíhá každý pracovní den mimo SOBOTU a NEDĚLI. Kupující bere na vědomí a souhlasí se skutečností, že prodávající jej může v souvislosti s jeho objednávkou požádat o prokázání splnění podmínky dle § 12 odst. 1 pís. a) zákona č. 379/2005 Sb., v platném znění, tj. že kupující není osobou mladší 18-ti let (např. prostřednictvím předložení kopie nebo obrazového záznamu průkazu totožnosti kupujícího). Na tuto žádost prodávajícího je kupující povinen reagovat v přiměřené lhůtě, kterou určí prodávající. Neprokázání této podmínky kupujícím na žádost prodávajícího je důvodem ke zrušení objednávky a odstoupení od kupní smlouvy ze strany prodávajícího.

  III. Cena
  Prodávající si vyhrazuje právo kdykoliv změnit ceny v obchodě bez předchozího upozornění zákazníků. Ceny uváděné na internetových stránkách jsou vždy platné a závazné v okamžik uskutečnění objednávky. Cena se může lišit v případě nabídnutí jiného zboží odběrateli z důvodu ( zboží není skladem), který musí s cenou souhlasit. Objednáním zboží již změna ceny v internetovém obchodě nijak neovlivňuje cenu, která byla uvedena v objednávce.
  Všechny ceny uváděné na internetových stránkách obchodu jsou zobrazovány  a bez DPH. Prodávající je NEÍ plátcem DPH a zákazník, který je plátcem DPH si nemůže nárokovat u finančního úřadu odečet DPH ze zboží u nás nakoupeného dle podmínek stanovených v platném změní zákona o DPH.
  K ceně přičítáme částku za dopravu a balné prostřednictvím České pošty nebo kurýrní služby PPL 149,-Kč s  a prostřednictvím přepravní služby nebo kurýra (jen po Praze) 100,- Kč . Při převzetí zboží v sídle společnosti je doprava a balné 0,- Kč. V případě odběru nad 3.000,- Kč  je doprava a balné 0,- Kč.
  V případě, kdy kupující provede úhradu předem a prodávající není schopen zajistit dodání vybraného zboží, prodávající neprodleně vrátí plnění zákazníkovi dohodnutým způsobem. Lhůta je závislá na způsobu vrácení (převodem, poštovním převodem).

  IV. Možnosti platby
  1. Dobírkou, při převzetí zboží od dopravce
  2. Platba převodem na účet 93875670001/5500 Raiffaisen bank
  3. Hotově při převzetí ve skladu společnosti

V případě platby bankovním převodem zaplatí zákazník částku uvedenou na zálohovém listu,který je posílán po ukončení a potvrzení objednávky na e-mail zákazníka. Do kolonky variabilní symbol je nutné vyplnit číslo zálohového listu, specifický ani konstantní symbol není nutné vyplňovat. Po připsání příslušné částky na účet společnosti Deliakaas s.r.o (denní kontrola stavu účtu) je zákazník o této skutečnosti neprodleně informován a zboží je expedováno. Daňový doklad je dodán spolu se zbožím.

V. Způsoby doručení
1. Prostřednictvím zásilkových společností (mimo Prahu). Garantována je dodávka do 24 hodin od převzetí zboží u naší firmy. Počítají se pracovní dny, nikoliv víkendy a svátky.
2. Doprava kurýr (Praha)
3. Osobní odběr - v určených hodinách (Po – Pá od 8.30 – 18.00h) nebo po předchozí telefonické dohodě je možno vyzvednout vybrané zboží v sídle naší firmy v Brandýse nad labem viz: kontakty v jiném čase.

VI. Dodací lhůta, čas a místo doručení
Obvyklá dodací lhůta je do 7 pracovních  dnů od objednávky resp. připsání platby na účet společnosti.
Běžné dodací časy zásilkových společností jsou 9.00 - 18.00 každý pracovní den. Prodávající nemůže ovlivňovat doručovací doby zásilkových společností.
Rozvoz po Praze realizovaný kurýrní službou je možný i mimo tyto uvedené hodiny. Před dodávkou zboží bude DELIAKAAS s.r.o. Termín dodání bude sdělen kurýrní službou PPL následující den po odeslání zboží telefonicky na číslo zákazníka ( odběratele)

V případě, že prodávající není schopen zajistit vyexpedování zboží do 4 dnů, kontaktuje kupujícího, informuje jej o prodloužené dodací lhůtě a domluví s kupujícím způsob realizace této objednávky, eventuálně nahrazení zboží obdobným zbožím, které je aktuálně k dispozici.
Zásilka může být poslána na libovolnou adresu v celé ČR. V případě doručení do zaměstnání je nezbytné uvést název společnosti.

VII. Možnost odstoupení od smlouvy ze strany kupujícího
Zrušit objednávku před expedicí je možné kdykoliv telefonicky na číslech 603 586 306 nebo na základě e-mailu odeslaného kupujícím na e-mailovou adresu prodávajícího.
V souladu se zákonem č. 367/2000 má kupující jako soukromá osoba (nikoliv na IČ) právo do 14 dní od převzetí zboží odstoupit od smlouvy. Rozhodne-li se kupující pro odstoupení v této lhůtě, je nutné dodržet níže uvedený postup a podmínky:

 1. Zaslat písemné odstoupení od smlouvy. V žádosti je třeba uvést číslo objednávky, datum nákupu a číslo účtu nebo adresu pro vrácení peněz.
 2. Vrácené zboží nepoužité, nepoškozené a s případným přiloženým originálním dokladem o koupi. Vždy je nutné zabezpečit vracené zboží tak, aby nemohlo během přepravy dojít k polepení, popsání či jinému znehodnocení obalů (např. použitím balicího papíru nebo kartonu).
 3. Zboží lze v případě oboustrané dohody posílat zpět na dobírku, takováto zásilka může být převzata. Je doporučeno zboží pojistit.
 4. Při splnění výše uvedeného postupu a podmínek pro vrácení zboží budou peníze zaslány složenkou nebo převodem na účet zákazníka nejpozději do 5 pracovních dnů po fyzickém obdržení zboží.
 5. Pokud zákazník neodstoupí od smlouvy a zboží bude odesláno a zákazník jej umyslně neodebere, bude mu zaslána faktura s adekvátní částkou za poškozenézboží při transitu zpět do místa odeslání firmou.S tím souhlasí a stvrzuje objednáním zboží.


VIII. Odstoupení od smlouvy ze strany prodávajícího
Prodávající je oprávněn zrušit objednávku (po předchozí dohodě s kupujícím) zejména v případech

 1. když má oprávněnou pochybnost o skutečné identitě kupujícího,
 2. když není schopen doručit zboží v daném termínu,
 3. v případech, že se zboží již nevyrábí nebo nebo nedodává,
 4. když se výrazným způsobem změnila cena dodavatele zboží.
 5. V případě, pokud je kupující nespokojení s dodávkou zboží a hrozí poškození dobrého jména firmy.

V případě, že kupující zaplatil již část nebo celou část kupní ceny, bude mu tato částka v co nejkratším termínu převedena zpět na jeho účet nebo adresu.

IX. Bezpečnost a ochrana osobních dat
Veškerá data získaná od zákazníků slouží výhradně pro vnitřní potřebu společnosti Deliakaas s.r.o. Tato data jsou uložena v interní databázi a jsou zabezpečena proti zneužití. Zákazník má právo požádat o výmaz z této databáze.
Žádná data nejsou poskytována třetím osobám. Výjimkou z tohoto ustanovení je externí dopravce, kterému je na objednávce předáváno nezbytně nutné minimum údajů o zákazníkovi pro zajištění bezproblémového doručení zboží.
Informace o zákaznících jsou uchovávány v souladu s platnými zákony ČR (Zákon o ochraně osobních údajů 101/2000 Sb.).

X. Záruka a reklamace
Po dodání neručí dodavatel za škody způsobené nevhodným zacházením nebo skladováním zboží ze strany zákazníka. Firma DELIAKAAS s.r.o, se řídí příslušnými ustanoveními Občanského zákoníku a Zákonem na ochranu spotřebitele.
V případě reklamace kontaktujte společnost Samek Jaroslav - sýry a delikatesy., viz kontakty.

Reklamační řád
1.zákonná záruční lhůta dle vyznačení na produktu potravinářského je ode dne prodeje, výroby. Na nepotravinářské produkty 24 měsíců.
2. Kupující je povinen si produkt po jeho převzetí prohlédnout, aby zjistit případné zjevné vady, které obdržený produkt vykazuje. Pokud příjemce zjistí zjevné vady (např. poškozený obal), může zásilku odmítnout.
3. V případě, že při převzetí produktu a jeho kontrole kupující odhalí vadu (tzn. špatná těsnost obalu,poškození zboží nebo jiné zjevné vady atd.) kontaktuje co nejdříve prodávajícího e-mailem deliakaas@seznam.cz (kdykoliv) nebo telefonicky na tel. číslech 776555687 od 9,00 do 14,00h. Do předmětu e-mailu vepiště reklamace.

 1. V případě že věc při převzetí kupujícím není ve shodě s kupní smlouvou ( dále jen ,, rozpor s kupní smpuvou"), má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu věc uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě, a to podle požadavku kupujícího buď výměnou věci, nebo její opravou: není-li takový postup možný, může kupující požadovat přiměřenou slevu s ceny, věci nebo od smlouvy odstoupit. To neplatí, pokud kupující před převzetím věci o rozporu s kupní smlouvou věděl nebo rozpor s kupní smlouvou sám způsobil. Rozpor s kupní smlouvou, který se projevil během šesti měsíců ode dne převzetí věc, se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí, pokud to neodporuje povaze věci nebo pokud se neprokáže opak.

5. Do 1 - 2 pracovních dnů vás budeme kontaktovat. Po odsouhlasení reklamace, zašlete reklamovaný produkt na níže uvedenou adresu:

viz: kontakty

 1. Spolu s reklamovaným produktem není nutné zaslat kopii dokladu o jeho zakoupení, který je přiložen k dodávce zboží neboť zákazníka najdeme v naší databázi.
  6. Po dodání neručí dodavatel za škody způsobené nevhodným zacházením nebo skladováním zboží ze strany zákazníka případně manipulaci kurýrní služby nebo ztrátě přiložených dokladů (faktury)

  XI. Bonusy, slevy


  XII. Závěrečná ustanovení
  Tyto obchodní podmínky platí v tom rozsahu a znění, které je uvedeno na internetových stránkách prodávajícího v den odeslání elektronické objednávky.
  Odesláním elektronické objednávky stvrzuje kupující prodávajícímu, že akceptuje výši ceny za objednané zboží včetně případných expedičních a dopravních nákladů a veškeré obchodní podmínky a ustanovení ve znění platném v momentě učinění a odeslání objednávky.
NDhmZTM2